Meniu Zile și Nopți
Articole Zile si Nopti Zile si Nopti
yoga

The Art of Yoga @ Art Safari

The Art of Yoga @ Art Safari

Ce oferim:

– Sesiune de yoga condusă de un instructor cu experiență – Radu Matric

– Tur ghidat în expozitia Felix Aftene. Jurnal

– Ceai/cafea, alături de o mică atenție dulce, și sucuri SLooP

Începem ziua cu un atelier de yoga de o oră, în noul nostru spațiu din Amzei, susținut de instructorul Radu Matric. Continuăm cu o incursiune în expoziția de artă contemporană Felix Aftene. Jurnal.

Atenție:

– Vă rugăm să vă aduceți propriile saltele de yoga.

– Vă recomandăm să veniți îmbrăcați în haine confortabile.

Programul evenimentului:

– 08:30-9:00 – acces

– 9:00 – 10:00 – sesiunea de yoga

– 10:00-11:00– tur ghidat si povești la ceai/cafea

Regulament

1. Pentru acest eveniment, vă rugăm să vă aduceți propria saltea de yoga – nu avem saltele pe care le putem împrumuta. De asemenea, vă recomandăm să veniți echipați corespunzător, deoarece nu avem vestiar.

2. Vă recomandăm să vă aduceți o sticlă de apă reutilizabilă. Art Safari pune la dispoziție apă la parter, însă nu sunt disponibile la vânzare sticle de plastic de unică folosință. Ne dorim cu toții să reducem amprenta de carbon!

3. Din păcate, biletele se pot achiziționa doar online – acestea nu sunt disponibile și la recepție.

4. Sesiunea de yoga începe conform programului anunțat – nu putem permite accesul la mai mult de 10 minute după ora de începere programată.

5. Participanții declară pe proprie răspundere că au o stare de sănătate adecvată care le permite să efectueze exerciții fizice, precum și că au solicitat avizul medicului. Orice problemă de sănătate sau interdicție medicală cu privire la efectuarea de exerciții fizice trebuie anunțată în prealabil.

6. Pe parcursul desfășurării sesiunii, utilizarea telefoanelor mobile este interzisă.

7. Yoga se practică cu tălpile goale, fără șosete sau altă formă de încălțăminte. În cazul în care purtarea șosetelor este indispensabilă, este necesară folosirea propriei saltele sau a unui prosop specific activității, care cuprinde toată suprafața saltelei.

8. Folosirea încălțămintei de stradă în spațiile și în timpul antrenamentelor este total interzisă.

Art Safari

Vrei să fii la curent cu cele mai noi EvenimenteFilme și Festivaluri din România ?

Newletter zn png
Newsletter-ZN-2025-300x250

Share

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Email
Caută