Meniu Zile și Nopți
Articole Zile si Nopti Zile si Nopti
Teatru

Vecina de deasupra (Pierre Chesnot) @ Restaurant Elisabeta

Vecina de deasupra

Vecina de deasupra @ Restaurant Elisabeta

Din respect pentru actori, accesul în sala de restaurant se face cu 90 de minute înainte de începerea spectacolului, pentru preluarea comenzilor de mâncare și băuturi. Vă informăm că ultima comandă va fi preluată cu 30 de minute înainte de începerea spectacolului.

O comedie cu aromă franțuzească!

Autor: Pierre Chesnot

Regie: Natalie Ester si Dragos Stemate

Poze: Moisim

O producție: Ludus & Logos

Tip spectacol: comedie

Durata: 1h 10min (fără pauză)

Distribuție:

– Sophie – Natalie Ester

– Bertrand – Dragos Stemate

Sinopsis

Paris, orașul iubirii. Și al certurilor între vecini. Sophie și Bertrand au ghinionul de a locui în același bloc. Ea îl inundă pe el – el e hotărât să o reclame. Pentru a scăpa de amendă și poliție, Sophie se hotărăște să-l seducă pe vecinul morocănos. Oare planul va funcționa? Sau cei doi vor ajunge să se îndrăgostească nebunește unul de celălalt?

Cu ce ai asorta o comedie cu vecini afurisit de simpatici? Noi îți recomandăm Chocolatte Desiree.

Spectacolul face parte din conceptul „Poftă de teatru”, în care „gurmanzii” pot savura comedii originale, în timp ce se bucură de preparatele Restaurantului Elisabeta. Ultima comandă de mâncare se va prelua cu 30 de minute înainte de începerea evenimentului. De asemenea, te rugăm să nu întârzii, pentru că biletele își pierd valabilitatea odată cu începerea evenimentului.

 

Vrei să fii la curent cu cele mai noi Evenimente, Filme și Festivaluri din România ?

Sursa: Teatrul Elisabeta

Newletter zn png
Newsletter-ZN-2025-300x250

Share

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Email
Caută