Dragă lume, pregătim o șezătoare de Broderie ca de ie…..
Pentru că de Sânziene sărbătorim ia românească, și pentru că ne place să coasem și tare ne-au mai bucurat șezătorile de mărțișor, ne-am zorit sa ne strângem la o nouă șezătoare ca să depănăm povești cusute.
De data aceasta vom broda pe bandă de etamină pe care o putem aplica apoi pe orice piesă vestimentară (tricou, rochiță, fustă, pălărie). Noi vă punem la dispoziție chitul cu toate materialele necesare(de la ac, ață, bandă de etamină, un tricou…) și un spațiu prietenos. Unde: Cetatea Oradea, corp E, etajul 2
Când: 20 iunie și 27 iunie. începând cu ora 17:30 până la ora 19:00.
Pentru toți cei care iubesc cusăturile tradiționale românești și doresc să petreacă timp de calitate într-o atmosferă autentică și creativă.
Contributie de participare 165 lei pentru cele 2 sezatori.
Pentru înscrieri și detalii ne puteți contacta: 0771678575 – Ioana 0756759088 – Alion