Azi, la noi, cântă tot natul @ Filarmonica Banatul Timișoara

Azi, la noi, cântă tot natul

Azi, la noi, cântă tot natul @ Filarmonica Banatul Timișoara

Este un format inedit care aduce în fața publicului iubitori de folclor din domenii profesionale diferite, acompaniați de orchestra Ansamblului „Timișul”, sub bagheta dirijorului Deian Galetin.
De-a lungul ultimilor ani, pe scena Filarmonicii „Banatul” au urcat medici, avocați, sportivi, actori, directori de instituții etc. – nume respectate în domeniile lor, unite de aceeași pasiune pentru tradiție. Invitații speciali ai acestei ediții sunt soliștii Andreea Voica, Ionut Fulea și Flavius Buzila (trupa „Hara”).
Coregrafia: Maria Topciov și Ciprian David

Vrei să fii la curent cu cele mai noi Evenimente, Filme și Festivaluri din România?

Newletter zn png
Newsletter-ZN-2025-300x250
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Email
Caută