Meniu Zile și Nopți
Articole Zile si Nopti Zile si Nopti
Proiecții de film

Astra Film Festival – Ziua 8

Sala Thalia

10:00 | Cel mai bun documentar – DOCSCHOOL

Best Documentary in the Docschool Competition

11:00 | Cea mai bună regie – DOCSCHOOL

Best Directing in the DocSchool Competition

12:00 |Cel mai bun documentar – VOCI EMERGENTE

Best Documentary in New Voices

14:00 |Cel mai bun documentar – EUROPA CENTRALĂ ȘI DE EST

Best Documentary in the Central & Eastern Competition

16:00 |Cel mai bun documentar – ROMÂNIA

Best Documentary in the Romanian Competition

18:00 |Cea mai bună regie – ROMÂNIA

Best Directing in the Romanian Competition

* Câștigătorii vor fi desemnați în cadrul Galei de premiere AFF 2022

 

Cine Gold 2 | 11:00

STRĂJERII DELTEI

THE SENTRIES OF THE DELTA

Liviu Mărghidan | RO | 81′

 

Cine Gold 2 | 13:00

ÎN CĂUTAREA INGINERULUI DRAGOMIRESCU

IN SEARCH OF THE ENGINEER DRAGOMIRESCU

Dragoș Zămoșteanu | RO | 75′

Competiție România

 

Cine Gold 2 | 15:00

APROPIEREA

TOO CLOSE

Botond Püsök | RO | 85′

Voci emergente

 

Cine Gold 2 | 17:00

DILEMA SFÂNTĂ

HOLY DILEMMA

Julianna Ugrin, Marton Vízkelety | HU | 81′

Competiție Europa

 

Cine Gold 2 | 19:00

AL CUI CÂINE SUNT?

WHOSE DOG AM I?

Róbert Arpad Lakatos | RO | 80′

Competiție România

 

Cine Gold 3 | 14:00

GLOBUS

NO ELEPHANT IN THE ROOM

Clara Kleininger| PL, RO | 75′

Competiție România

 

Cine Gold 3 | 16:00

VULTURII DIN ȚAGA

EAGLES FROM ȚAGA

Adina Popescu, Iulian Ghervas | RO | 74′

Competiție România

 

Cine Gold 3 | 18:00

PENTRU MINE TU EȘTI CEAUȘESCU

YOU ARE CEAUȘESCU TO ME

Sebastian  Mihăilescu| RO | 100′

 

Cine Gold 3 | 20:00

VIAȚA IVANEI

LIFE OF IVANNA

Renato Borrayo Serrano | RU, NO, EE, FI | 80′

Competiție Europa

 

Cine Gold 4 | 14:00

COPIII CEȚURILOR

CHILDREN OF THE MIST

Diem Ha Le | VN | 92′

Voci emergente

 

Cine Gold 4 | 16:00

POCALUL. DESPRE FII ȘI FIICE

THE CHALICE. OF SONS AND DAUGHTERS

Cătălina Tesăr, Dana Bunescu | RO | 85′

Competiție România

 

Cine Gold 4 | 18:00

COPIII DUȘMANULUI

CHILDREN OF THE ENEMY

Gorki Glaser-Müller | SE, DK, QA | 97′

Fețele războiului

 

Evenimentul este cofinanțat de Consiliul Local Sibiu prin Primăria Municipiului Sibiu și de Uniunea Europeană prin Programul Europa Creativă.

Share

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Email
Caută