În aceste vremuri în care prioritățile noastre se schimbă, arta, sub toate formele sale rămâne o sursă constantă de speranță și optimism. Chiar dacă spectacolele Teatrului de Balet Sibiu programate în lunile martie și aprilie au fost anulate, compania sibiană rămâne alături de spectatorii săi prin difuzarea în fiecare zi, de la ora 18:30, pe pagina sa de Facebook, a câte unui spectacol de balet, atât din zona baletului clasic cât și din cea a dansului contemporan. Seria acestor difuzări începe miercuri, 18 martie, cu „La fille mal gardée”, urmând ca pe parcurs să anunțăm următoarele spectacole.




