Concert VAMA

Zile si Nopti De Zile si Nopti | Publicat: 30 septembrie 2011 | Actualizat: 14 martie 2022


Dacă aveţi chef de un spectacol mai special de muzică cu adevărat bună – nu rataţi concertul de pe 15 octombrie de la Daily Pub (în parcul Eminescu), unde de la ora 20:30 va cînta formaţia VAMA !

VAMA este ce a avut mai bun Vama Veche, una din cele mai originale formaţii rock de după revoluţie, cu Tudor Chirilă vocalist, textier şi lider. Ceilalţi membri ai formaţiei sînt Eugen Caminschi, Gelu Ionescu, Lucian Cioarga şi Dan Opriş. Formaţia VAMA
cîntă – firesc şi normal – şi piese mai vechi, compuse în perioada „Vama Veche”, şi cîntece noi, scrise după ce s-a format Vama, din albumul „Vama”, dar şi cîteva melodii noi-nouţe, aşa că nu rataţi concertul din noul turneu.

Cine n-a auzit de „Tata taie porcul”, „Dumnezeu nu apare la ştiri”, „Fotomodele”, „Pe sîrmă”, „Scrisoare către Făt Frumos”…? Şi, de fapt, cine nu-l cunoaşte pe Tudor Chirilă, care în afară de cîntăreţul rebel arhicunoscut mai are şi cîteva ipostaze demne de toată lauda şi respectul: e un actor deosebit, pe care-l putem vedea şi în sălile de teatru, dar şi un bloger foarte talentat, de pe blogul lui putem vedea cît de bine scrie acest artist multilateral talentat! V-am convins? Păi atunci vă dau întîlnire pe 15 octombrie, la Daily Pub, la concertul VAMA !

Distracţie plăcută, gălăţeni! Zile şi nopţi frumoase!

Newletter zn png
Newsletter-ZN-2025-300x250

Galerie imagini

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Caută