Meniu Zile și Nopți
Articole Zile si Nopti Zile si Nopti
Alte evenimente

Zilele Clujului 2024 – Ziua 1

Zilele Clujului 2024 - Ziua 1

Zilele Clujului 2024 – Ziua 1

Între 30 mai și 2 iunie 2024 ne vedem în tot orașul cu evenimentele tale preferate.

Show de drone, video mapping, concerte, activități pentru copii și pentru cei mari, artă, sport, le găsești pe toate sub cupola Zilele Clujului.

PROGRAM – Ziua 1 – 30 mai 

Planetarium mobil – 16. Cinematograful Dacia

09:00

Vizitare – 42. Muzeul Militar ”Mareșal Constantin Prezan”

09:00

Vizită deschisă la Grădina Agrobotanică – Universitatea de științe agricole și medicină veterinară Cluj-Napoca

09:00

Expoziție de obiecte, documente, fotografii ce fac parte din colecția privată a lui Szabó István – 18. Turnul Pompierilor

10:00

Galeria Cellarium – 34. Muzeul Etnografic al Transilvaniei

10:00

Turnul Croitorilor de-a lungul timpului – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Brazil Through My Eyes Expoziție de fotografie – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Impresii din India – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Fluxul Conștiinței – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Orașul și Academia, colegiul Major Iezuit din Cluj – Academia Claudiopolitană – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Expoziții – 40. Muzeul de Artă Cluj Napoca

10:00

Turnul Pompierilor de-a lungul timpului – expoziție foto documentară – 18. Turnul Pompierilor

10:00

Expoziția temporară „Iconografii” – 41. Muzeul Mitropoliei Clujului

10:00

„Cluj: Viziuni Alternative” – 20. Centrul Pentru Tineret

10:00

Expoziție cu echipamente de intervenție folosite de pompieri în trecut – 18. Turnul Pompierilor

10:00

Cluj-Napoca – the Treasure City – *1. Piața Unirii

11:00

Ziua Porților Deschise – 28. Facultatea de Geografie

11:00

Tururi ghidate Biblioteca Centrală Universitară „Lucian Blaga” – 36. Biblioteca Centrala Universitara “Lucian Blaga” Cluj-Napoca

11:00

TeenTown – Youth exhibition – *6. Casino Centru de Cultură Urbană

12:00

MINA POP-UP – 12. Iulius Parc

12:00

Prezentare de carte: Explorăm Clujul Istoric – Bogo și elevii Colegiului Național „George Barițiu” – 20. Centrul Pentru Tineret

12:00

Sufrageria și Grădina Urbană – Strada Iuliu Maniu

12:00

Expoziția temporară „Istoria Clujului în documente” – 38. Serviciul Judetean al Arhivelor Nationale

12:00

Tur ghidat „Pe urmele pașilor lui Avram Iancu, elev și student la Cluj” – *1. Piața Unirii

13:00

Festivalul de Vin – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Festivalul Gastronomic Internațional – Str. Mihail Kogălniceanu

14:00

Târgul Meșterilor Populari – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Proiecție scurtmetraje – 16. Cinematograful Dacia

14:00

Garden Party în Sufrageria Urbană – Strada Iuliu Maniu

14:00

Târgul organizațiilor de tineret – Str. Mihail Kogălniceanu

14:00

Zona de aventură – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Promenada Cărților – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Tabăra Nomadă – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

15:00

Caiac pe Lacul Chios – *7. Lacul Chios

15:00

EXPERIENCE CLUJ – *1. Piața Unirii

16:00

Animație stradală – *1. Piața Unirii

16:00

Momente de bucurie cu Young Famous Orchestra – Strada Universității

cluj

16:30

Concerte – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

17:00

Animație stradală – *1. Piața Unirii

17:00

DS Jazz Hub – Strada Universității

17:00

Photobooth – *1. Piața Unirii

17:00

RoboVR – *1. Piața Unirii

17:00

Simpozion: O stea cu bătaie lungă în constelația culturii naționale: Revista Steaua, la a 75-a aniversare – 19. Turnul Croitorilor

17:00

Moment artistic Concertia – Strada Universității

17:30

Momente de bucurie cu Young Famous Orchestra – Str. Mihail Kogălniceanu

17:30

Proiecție scurtmetraje – 17. Cinematograful Mărăști

18:00

Beyond Contact, atelier stradal cu Raluca Pelin – Strada Iuliu Maniu

18:00

Concerte – Str. Mihail Kogălniceanu

18:00

Cluj-Napoca – the Treasure City – *1. Piața Unirii

18:00

Concerte – *2. Piața Muzeului

18:00

Lansarea albumului „Bucătăria Hoinară se pregătește de plecare”, fotograf Răzvan Voiculescu – 34. Muzeul Etnografic al Transilvaniei

18:00

Proiecție scurtmetraje Short Export – Made in Germany 2024 – 32. Cinematograf Arta

18:00

Moment artistic Armonia Zânelor – Strada Universității

18:00

Piesă de teatru – „Deșteapta pământului” – V. I. Popa – 16. Cinematograful Dacia

18:30

Ce abureală nemaipomenită! spectacol de teatru Commedia dell’ arte – Facultatea de teatru și film UBB

19:00

P.O.T. improshow cu păpuși – 30. Teatrul Magic Puppet

19:00

Seară de concerte, spectacol drone, lasere și video mapping – *1. Piața Unirii

19:30

Joc de oglinzi, proiecție de lumini pe fațadele clădirilor de pe strada în oglindă – Strada Iuliu Maniu

20:00

Proiecție mapping laser – 18. Turnul Pompierilor

21:00

afis

Vrei să fii la curent cu cele mai noi Evenimente, Filme și Festivaluri din România?

Share

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Email
Caută