Music Club a fost înființat în anul 2003 și a fost conceput că un loc dedicat muzicii "live" de foarte bună calitate, cu piese preluate exclusiv din repertoriul rock/pop internațional. Loc de referință pentru muzică rock/pop "live" din România, Music Club se poate mândri cu numeroase personalități din lumea artistică și culturală internațională care i-au trecut pragul, se cuvine aici să amintim: Pink, Carl Palmer ( de la celebrul supergrup Emerson, Lake & Palmer) membrii trupei "Manfred Mann Earth's Bând", formația Twin Dragons, regizorul Francis Ford Coppola, actori precum: Michael Madsen, Dolph Lundgren, … Iar dintre artiști români ce au concertat în clubul "Music Club" sau au avut lansări de albume cu formații românești amintim: Vamă Veche, Laura Stoica, Phoenix, VH2, Bere Gratis, etc.


