Restaurantul Pub OK

Zile si Nopti De Zile si Nopti | Publicat: 12 octombrie 2011 | Actualizat: 14 martie 2022


Căutaţi un loc în Ploieşti unde să mâncaţi bine la orice oră din zi? Ei bine, Restaurantul Pub OK , situat lângă fosta Casă a Căsătoriilor, pe Strada Goleşti la nr. 29, are “soluţii” delicioase, la preţuri promoţionale, pentru toţi cei care ştiu să aprecieze mâncarea de calitate. De exemplu, în octombrie, la mare căutare este “Vedeta de Toamnă”, un platou consistent pe care veţi găsi o sumedenie de preparate tradiţionale româneşti, cum ar fi cârnăciori de oaie, pastramă şi cotlet de berbecuţ.

Toate acestea sunt “însoţite” de o porţie zdravănă de mămăliguţă, caş, mujdei de usturoi şi de murături. Toate acestea sunt însoţite de o cană cu must sau cu vin tânăr. Surprizele toamnei nu se încheie aici. Fiecare zi la Restaurantul Pub OK are câte un “invitat vedetă” în meniu: platouri cu fripturi la grătar de pui, vită sau porc, cu felii de pâine prăjită, totul însoţit de o delicioasă salată asortată, cu ou şi brânză proaspătă.

Halba de bere este nelipsită din meniu. Localul Pub OK este compus din pub-restaurant, terasă, club-discotecă şi sală pentru festivităţi. Restaurantul OK are o capacitate de 80 de locuri (posibilitate de suplimentare +10) şi dispune de o terasă cu 60 de locuri la mese. Localul este renumit în Ploieşti pentru meniul variat de mic dejun, la preţuri fără concurenţă.

PUB OK

Strada Goleşti, Nr 29

Tel: 0244590226

Newletter zn png
Newsletter-ZN-2025-300x250

Galerie imagini

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Caută