Articole Zile si Nopti Zile si Nopti 06/01/2023
Artă & Cultură

Peste 650 de pensionari din Sibiu și din țară au vizitat gratuit Muzeul Național Brukenthlal în prima zi din noul program ”Joia pensionarilor”

Zile și Nopti Sibiu De Zile și Nopti Sibiu
Comentarii Peste 650 de pensionari din Sibiu și din țară au vizitat gratuit Muzeul Național Brukenthlal în prima zi din noul program ”Joia pensionarilor” Share Peste 650 de pensionari din Sibiu și din țară au vizitat gratuit Muzeul Național Brukenthlal în prima zi din noul program ”Joia pensionarilor”

Peste 650 de pensionari din Sibiu și din țară au vizitat gratuit Muzeul Național Brukenthlal joi, 5 ianuarie. Reprezentanții instituției au anunțat că în anul 2023 vârstnicii vor putea vizita gratuit toate sediile Muzeului Național Brukenthal în prima joi din fiecare lună. Programul a început în prima zi de joi din an, 5 ianuarie. „Joia seniorilor la Muzeul Național Brukenthal a debutat extraordinar!” Peste 650 de pensionari din Sibiu și din țară au vizitat gratuit spațiile Muzeului Național Brukenthal ieri, 5 ianuarie 2023, când a debutat noul proiect Joia seniorilor la Muzeul Național Brukenthal. Vă mulțumim și vă așteptăm în prima joi din fiecare lună! Multă sănătate și să vă bucurați de frumos!”, transmit reprezentanții Muzeului Brukenthal pe pagina de Facebook.

Newletter zn png
Newsletter-ZN-2025-300x250

Galerie imagini

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Caută