George Sărluceanu (Spin, Green Ties) lansează albumul “Faţă în faţă” pe 23 februarie la Sala Dalles
George Sărluceanu – basistul celebrei trupe Spin si liderul trupei Green Ties, va invita la lansarea unui nou album muzical din sfera blues fusion, ce îi poartă semnătura: albumul “Faţă în faţă” ce va fi lansat pe scena Sălii Dalles pe 23 februarie de la 19.30.


Despre acest al doilea album al său George Sărluceanu spune: “ albumul aduce în fața publicului conceptul de art rock – un mix elegant si puternic de mai multe stiluri, de la jazz, blues până la rock și folk, dar care poate interfera cu reggae african. Într-o varianta acustică plină de energie și având alături invitați pe măsură, concertul aduce în față sonorități vesele, dar și o virtuozitate excepțională pe pasajele de improvizație, care sunt construite pe măsura celebrității invitaților, Claudiu Nasu’ Purcarin- tobe, Tudor Miron – chitara, backing vocals Teodora Beleaua, Monica Costin si Andreea Cazacu.”
Un chitarist cu o forta incredibila in interpretare care abordeaza inclusiv genul de metal melodic, blues sau power folk, in acest concert artistul aduce un forma noua si inovativa muzicii originale. Presarata cu momente de improvizatie delicioase si spectaculoase, daruite publicului iubitor de muzica romaneasca pura, muzica lui George Sarluceanu vine insotita de versuri cantate cu o dictie perfecta, de invidiat.


Pe lângă piesele de pe albumul “Față în față“, vor fi interpretate și piese deja consacrate de pe primul album, “Eu și cerul albastru” (2021) – cântec dedicat lui Ivan Patzaichin, “Cai și lupi” sau “We are brothers” – cântec dedicat cluburilor moto din întreagă lume.
Pentru concertul de lansare al albumului “Faţă în faţă” biletele se găsesc pe: Ticketstore.ro şi la Anticariatul Sălii Dalles.




