Meniu Zile și Nopți
Articole Zile si Nopti Zile si Nopti
Alte evenimente

Zilele Clujului 2024 – Ziua 2

Zilele Clujului 2024 - Ziua 2

Zilele Clujului 2024 – Ziua 2

Între 30 mai și 2 iunie 2024 ne vedem în tot orașul cu evenimentele tale preferate.

Show de drone, video mapping, concerte, activități pentru copii și pentru cei mari, artă, sport, le găsești pe toate sub cupola Zilele Clujului.

PROGRAM – Ziua 2 – 31 mai 

Expoziție interactivă outdoor – 18. Turnul Pompierilor

09:00

Tabăra Nomadă – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

09:00

Vizitare – 42. Muzeul Militar ”Mareșal Constantin Prezan”

09:00

Vizită deschisă la Grădina Agrobotanică – Universitatea de științe agricole și medicină veterinară Cluj-Napoca

09:00

Planetarium mobil – 16. Cinematograful Dacia

09:00

„Cluj: Viziuni Alternative” – 20. Centrul Pentru Tineret

10:00

Expoziție cu echipamente de intervenție folosite de pompieri în trecut – 18. Turnul Pompierilor

10:00

Expoziții – 40. Muzeul de Artă Cluj Napoca

10:00

Turnul Pompierilor de-a lungul timpului – expoziție foto documentară – 18. Turnul Pompierilor

10:00

Crystals & minerals show Cluj-Napoca – 34. Muzeul Etnografic al Transilvaniei

10:00

Expoziția temporară „Istoria Clujului în documente” – 38. Serviciul Judetean al Arhivelor Nationale

10:00

Vizitare – Muzeul Farmaciei

10:00

Spargem gheața la Casa NUMAÀ! – CASA NUMAÀ

10:00

Expoziții – 39. Muzeul National de Istorie a Transilvaniei

10:00

Expoziție de obiecte, documente, fotografii ce fac parte din colecția privată a lui Szabó István – 18. Turnul Pompierilor

10:00

Întâlnire cu campionii UT HUB – HUB UTCN

10:00

Orașul și Academia, colegiul Major Iezuit din Cluj – Academia Claudiopolitană – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Fluxul Conștiinței – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Expoziția temporară „Iconografii” – 41. Muzeul Mitropoliei Clujului

10:00

Turnul Croitorilor de-a lungul timpului – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Brazil Through My Eyes Expoziție de fotografie – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Impresii din India – 19. Turnul Croitorilor

10:00

Experience Cluj – *1. Piața Unirii

11:00

Tururi ghidate Biblioteca Centrală Universitară „Lucian Blaga” – 36. Biblioteca Centrala Universitara “Lucian Blaga” Cluj-Napoca

11:00

Cluj-Napoca – the Treasure City – *1. Piața Unirii

11:00

Expoziția temporară „Istoria bancnotei de 20 de lei” – 37. Banca Națională a României

11:00

Sufrageria și Grădina Urbană – Strada Iuliu Maniu

12:00

TeenTown – Youth exhibition – *6. Casino Centru de Cultură Urbană

12:00

RoboVR – *1. Piața Unirii

13:00

Photobooth – *1. Piața Unirii

13:00

Festivalul Gastronomic Internațional – Str. Mihail Kogălniceanu

14:00

Caricaturi la cornet – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Festivalul de Vin – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Târgul Meșterilor Populari – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Caricaturi la cornet – *3. Bulevardul Eroilor

14:00

Promenada cărților – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Wonder Family Fest – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Proiecție scurtmetraje – 16. Cinematograful Dacia

14:00

Vizită urmată dd proiecția filmului documentar „De la Cluj la Hollywood” – Muzeul Cinematografiei

14:00

Caricaturi la cornet – *2. Piața Muzeului

14:00

Zona de aventură – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:00

Ludmila Crăciun, meșter popular și Program artistic – artiști din Republica Moldova – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

14:30

Festivalul Multiculturalității Ethnicity – Str. Mihail Kogălniceanu

afis

15:00

Demonstrații culinare ale bucătarilor din orașul înfrățit Suwon, Coreea de Sud – Str. Mihail Kogălniceanu

15:00

Caiac pe Lacul Chios – *7. Lacul Chios

15:00

Animație stradală – *1. Piața Unirii

16:00

Concerte – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

16:00

Vernisajul expoziției Brazil Through My Eyes, în prezența artistului João Paulo Barbosa – 19. Turnul Croitorilor

16:00

Animație stradală – *1. Piața Unirii

16:00

Tabăra istorică – 14. Strada Potaissa si Zidul Cetatii

16:00

Copiii Europei – *1. Piața Unirii

17:00

Spectacole – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

17:00

Muzica Militară a Diviziei 4 Infanterie „Gemina” – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

17:00

Recital Cameral – 43. Casa Memorială „Sigismund Toduță”

17:00

Mini-omul de știință – Strada Iuliu Maniu

17:30

Animație stradală – *5. Parcul Central „Simion Bărnuțiu”

17:30

DS Jazz Hub – Strada Universității

17:30

Lansarea volumului „Povești despre Cluj”, volumul IX, Editura „Școala Ardeleană” – 34. Muzeul Etnografic al Transilvaniei

17:30

Concerte – Str. Mihail Kogălniceanu

18:00

Moment artistic Concertia – Strada Universității

18:00

Mă oglindesc în tine – Strada Iuliu Maniu

18:00

Clujul, orașul oglindirilor culturale – 20. Centrul Pentru Tineret

18:00

Concerte Folk – *2. Piața Muzeului

18:00

Cluj-Napoca – the Treasure City – *1. Piața Unirii

18:00

Proiecție scurtmetraje – 17. Cinematograful Mărăști

18:00

Moment artistic Armonia Zânelor – Strada Universității

18:30

Puppet Slam – 30. Teatrul Magic Puppet

19:00

Momente de bucurie cu Young Famous Orchestra – Str. Mihail Kogălniceanu

20:00

Joc de Oglinzi – Strada Iuliu Maniu

20:00

Pantheon – Strada Iuliu Maniu

20:30

Seara de teatru – 1. Piața Unirii

20:30

teatru

Momente de bucurie cu Young Famous Orchestra – Strada Universității

20:30

Vrei să fii la curent cu cele mai noi Evenimente, Filme și Festivaluri din România?

Share

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Email
Caută