Meniu Zile și Nopți
Articole Zile si Nopti Zile si Nopti
Festival

TamTam Festival 2022

Între 29 și 31 iulie, #TAMTAMFestival transformă străzile Brașovului într-un imens loc de joacă pentru emoții și artă.

Lasă-ți inima să bată în ritmul muzicii, simțurile să iasă la dans, îndrăgostește-te de personajele tale preferate din piesele de teatru sau cinema și musai delectează-ți privirea cu multitudinea de arte vizuale!

Te așteaptă întâlniri cu o mulțime de artiști faini, gata să surprindă cele mai frumoase emoții în acte artistice inedite, direct în fața publicului, fără ecrane sau filtre.

Deschide-ți inima, ia-ți prietenii și hai să ne bucurăm împreună de un mix efervescent de arte și trăiri, direct pe străzile din inima orașului!

Evenimentul are loc de vineri până duminică, 29 – 31 iulie, iar intrarea este gratuită.

 

Program:

WORKSHOP CANTO cu Andrei Duțua @HUB 2068

Workshop, 29 iulie, vineri, 11:00

 

CONCERTE COPII @Scena Viitorului

Muzică, 29 iulie, vineri, 16:00

 

MARIA ȘIMANDI PROJECT @Scena Viitorului

Jazz, 29 iulie, vineri, 18:00

 

BULZ BROTHERZ @Weiss / Republicii

Muzică, 29 iulie, vineri, 19:00

 

BOURBON JAZZ UNIT @Piața Enescu

Muzică, 29 iulie, vineri, 18:30

 

RĂZVAN CIPCĂ TRIO @Scena Viitorului

Jazz, 29 iulie, vineri, 19:00

 

ACCORD VIBES @Piața Sf. Ioan

Jazz, 29 iulie, vineri, 19:00

 

MONIACUSTIQUE @Piața Enescu

Muzică, 29 iulie, vineri, 20:00

 

CUM AM DRESAT UN MELC PE SÂNII TĂI @Scena Viitorului

Teatru, 29 iulie, vineri, 20:00

 

WATZZY @Weiss / Republicii

Muzică, 29 iulie, vineri, 20:00

 

EMMANUEL PI DJOB @Piața Sf. Ioan

Blues / Gospel, 29 iulie, vineri, 21:00

 

SOUL SERENADE & ALEX OLTEANU @Piața Enescu

Muzică, 29 iulie, vineri, 21:30

 

FINE SOUNDS COLLECTIVE – Jam Session @HUB 2068

Muzică, 29 iulie, vineri, 22:30

 

MEMORY MOTEL @Weiss / Republicii

Muzică, 29 iulie, vineri, 21:00

 

DIRTY DANCING @Poarta Ecaterinei

Film, 29 iulie, vineri, 21:00

 

FEMEIA CA UN CÂMP DE LUPTĂ @Scena Viitorului

Teatru, 29 iulie, vineri, 21:30

 

AFTER HOURS – Jam session cu artiștii festivalului @HUB 2068

Muzică, 29 iulie, vineri, 00:00

 

WORKSHOP MIȘCARE cu Cătălin Gheorghe, Claudia Vasile & Andra Brebu @HUB 2068

Workshop, 30 iulie, sâmbătă, 11:00

 

CONCERTE COPII @Scena Viitorului

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 16:00

 

ALEKA AND CHRIS GUILFOYLE DUO @Weiss / Republicii

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 21:00

 

ANGEL DUMITRU – LIVE ACT @Weiss / Republicii

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 19:00

 

ALEXU AND THE VOICES INSIDE & 4TUNE QUARTET @Piața Sf. Ioan

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 19:00

 

ZAHARENCO @Scena Viitorului

Jazz, 30 iulie, sâmbătă, 19:00

 

SORINA ROTARU TRIO @Piața Enescu

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 20:00

 

EFECTUL OCHELARILOR ROZ @Scena Viitorului

Teatru, 30 iulie, sâmbătă, 20:00

 

FALLEN ANGEL @Weiss / Republicii

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 20:00

 

OPERA ROCK Meșterul Manole @Piața Sf. Ioan

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 21:00

 

SIMPLY JAZZ @HUB 2068

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 21:00

 

AM FOST LA MUNTE ȘI MI-A PLĂCUT @HUB 2068

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 22:30

 

TEODORA SPÎNU, LUCAS CONTRERAS, ALBERT TAJTI @Piața Enescu

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 18:30

 

SINGIN’ IN THE RAIN @Poarta Ecaterinei

Film, 30 iulie, sâmbătă, 21:00

 

WOYCEK @Scena Viitorului

Teatru, 30 iulie, sâmbătă, 21:15

 

THE JAZZY JO EXPERIENCE @Piața Enescu

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 21:30

 

AFTER HOURS – Jam session cu artiștii festivalului @HUB 2068

Muzică, 30 iulie, sâmbătă, 00:00

 

WORKSHOP COMUNICARE CU MIKE SĂVUICĂ @HUB 2068

Workshop, 31 iulie, duminică, 11:00

 

CONCERTE COPII @Scena Viitorului

Muzică, 31 iulie, duminică, 16:00

 

ANDREI DUȚU @Piața Enescu

Muzică, 31 iulie, duminică, 18:30

 

NOD’N PAPURĂ @Weiss / Republicii

Muzică, 31 iulie, duminică, 20:30

 

PAUL PRISADA @Piața Sf. Ioan

Muzică, 31 iulie, duminică, 19:00

 

ANA DUBYK & SIAN BRIE @Scena Viitorului

Jazz, 31 iulie, duminică, 19:30

 

ZOIA ALECU @Piața Sf. Ioan

Muzică, 31 iulie, duminică, 20:00

 

HARD BULZ @Weiss / Republicii

Muzică, 31 iulie, duminică, 19:00

 

GROOVE GARDEN by SORIN ZLAT @Piața Enescu

Muzică, 31 iulie, duminică, 20:00

 

SHAKESPEARE & SONG @Scena Viitorului

Teatru, 31 iulie, duminică, 20:30

 

PARALLEL LIVES @HUB 2068

Muzica, 31 iulie, duminică, 22:30

 

ALIFANTIS & ZAN @Piața Sf. Ioan

Muzică, 31 iulie, duminică, 21:00

 

PEDESTRIANS @Weiss / Republicii

Muzică, 31 iulie, duminică, 21:30

 

BELFAST @Poarta Ecaterinei

Film, 31 iulie, duminică, 21:00

 

BUCHAREST TANGO TRIO @Piața Enescu

Dans cu Doina Enache & Cristian Dumitru

31 iulie, duminică, 21:30

 

AFTER HOURS – Jam session cu artiștii festivalului @HUB 2068

Muzica, 31 iulie, duminică, 00:00

 


Vrei fii la curent cu cele mai noi Evenimente și Festivaluri din România

Share

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email