Meniu Zile și Nopți
Articole Zile si Nopti Zile si Nopti
Festival

Festivalul Copiilor Oradea

Festivalul Copiilor Oradea

De Ziua Copilului, distracția cucerește Oradea! 🌟
O zi plină de distracție, spectacole, magie, ateliere creative, jocuri și multe surprize! 🎈
Pentru ca toți copiii din oraș să se bucure de Festivalul Copiilor Oradea, evenimentul se va desfășura în trei locații diferite, fiecare cu un specific unic și un program plin de activități și distracție.
📌1 iunie 2024, 10:00-22:00
📍Cetatea Oradea
10.00-18.00 – Atelier String-art
10.00-22.00 – Atelier de pictură pe ipsos și lemn
10:00 – 22:00 Expoziție auto Dacia (Retromobil Club România)
10:00 – 22:00 Activități educative: Poliția Locală, Jandarmeria Bihor și ISU Crișana.
11.00-14.00 – Atelier de muzică
11.30-12.30 – Parada mascotelor cu Prietenii Veseliei
11.00- 21.00 – Atelier țesături
11.00-20.00 – Atelier de tâmplărie (corp K)
12:00-13:00 – Expo Moto Invictvs
12.00-12.40 – Spectacol de majorete al Liceului Don Orione
12.00-14.00 – Curs de siguranță rutieră – I.P.J Bihor
12.00-16.00 – Atelier cu țesături (corp K)
13.00-14.00 – Spectacol de teatru “Povești Jucăușe” cu Șerban Borda
14.00-19.00 – Organizația Națională Cercetașii României CL Oradea
14.00-20.00 – Activități distractive (Club Leo Black Eagle)
14.00-14.40 – Workshop “From screen to green” cu Raluca Onuc
14.40-15.00 – Dans modern cu Jolța Camelia – story
14.00-15.30 – Atelier de dezvoltare a creativității (Drugaș Club)
14.00-18.00 – DJ Rogvaiv
15.00-16.00 – Palatul Copiilor – dans aerobic, prof. coordonator Pop Amalia; cercul de Show Dance, prof. coordonator Kovacs Anca; cercul de muzică ușoară, prof. coordonator Oprescu Dana și cercul de Estradă, prof. coordonator Marcu Marius Constantin.
16.00-22.00 – Atelier creativ cu flori presate
16.00-17.00 – Spectacol de magie “Cel mai bun magician” cu Eduard și Bianca
16.00-20.00 – Atelier pielărie (corp K)
16.00-20.00 – Atelier Lumanari (corp K)
16.00-20.00 – Activități informative – Centrul de Prevenție, Evaluare și Consiliere Antidrog Bihor
16.00-21.00 – Curs de securitate cibernetică cu Logiscool
17.00-17.30 – Concert Maya Ciotea
17.30-18.00 – Animatori Rainbow Dream
18.00-19.00 – Atelier de mișcare pentru copii (Fundația Comunitară Oradea)
18:00-21:00 – Atelier Drone Kids – story
18.00-19.00 – Spectacol Meda Music
18.00-20.00 – DJ Dubase
19.00-20.00 – Spectacol Ella Bella
20.00-21.00 – Concert Daria Lupi
20.30-21.00 – Animatori Rainbow Dream
21.00-22.00 – Concert ADDA
📍Orășelul Copiilor Oradea
10.00-11.00 – Parada mascotelor cu Prietenii Veseliei
10:00-11:00 – Expo Moto Invictvs
10.00-13.00 – Atelier entomologie (Fundația Comunitară Oradea)
10.00-20.00 – Picturi pe față
10.00-15.00-Robokids -Atelier de robotică
11.00-12.00 – Curs de siguranță rutieră, I.P.J Bihor
11.00-21.00 – Atelier de pictură pe ipsos
11.00-12.00 – Atelier de mișcare pentru copii (Fundația Comunitară Oradea)
11.00-12.00 – Spectacol Vasilache și Mărioara, Teatrul bâlci cu Trupa Arcadia (Teatrul Regina Maria)
11.00-20.00 – Pictură și desene pe asfalt cu Roxana Netea
11.00-21.00 – Atelier de origami
12.00-15.00 – Întâlnire cu mascota CSM
12.00-20.00 – Tabăra Medievală Golden Gryphon Company
12.30-13.30 – Spectacol de magie “Cel mai bun magician” cu Bianca și Eduard
14.00-14.50 – Suflet de Copil – Spectacol oferit de Star Vivere
14.00-14.30 – Fotbal (Club Sportiv Crișul Oradea)
14.30-15.00 – Baschet (Club Sportiv Crișul Oradea)
15.00-16.30 – Pedalăm de Ziua Copilului pe traseul Orășelul Copiilor – Cetatea Oradea (Asociația Pedalăm)
15.00-15.15 – Box (Club Sportiv Crișul Oradea)
15.00-15.30 – Animatori Rainbow Dream
15.00-16.00 – Concert Andrei Arad
15.15-16.00 – Karate, Judo, Kempo & Taekwondo WT (Club Sportiv Crișul Oradea)
16.00-17.00 – Spectacol de teatru “Povești Jucăușe” cu Șerban Borda
16.15-16.30 – Tir cu arcul
17.00-18.00 – Workshop “From screen to green” cu Raluca Onuc
17.00-20.00 – Întâlnire cu mascota CSM
18.00-18.20 – Concert Alexandra Berindei
18.00-19.00 – CSM Oradea – Întâlnire cu fanii
18.00-21.00 – Jocuri interactive cu copii și personaje
19.00-20.00 – Spectacol Meda Music
20.00-21.00 – Spectacol Ella Bella
📍Parcul Barcăului
10.00-11.00 – Statui vivante
11:00-13:00 – Atelier Drone Kids
11.00-12.30 – Kids Squad – Concurs outdoor cu Drugaș Club
11.00-20.00 – Picturi pe față
12.00-18.00 – Activități outdoor cu Spark Communication – story
13.00-14.00 – Atelier creativ
14.30-15.30 – Spectacol de teatru “Povești Jucăușe” cu Șerban Borda
15.00-16.00 – Baloane modelate
15.30-19.00 – Asociația iubitorilor de câini Oradea – Workshop interactiv “Și câinii au nevoie de reguli”
17.00-18.00 – Portrete în creion
17.00-19.00 – Întâlnire cu mascotele Mickey și Minnie
19.00-20.00 – Atelier creativ
21.00-22.00 – Statui vivante

Share

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Email
Caută