Joi, 23 aprilie, de la ora 19:00, dirijorul Dominic Grier și pianistul Matei Rogoz urcă pe scena Filarmonicii de Stat Sibiu alături de Orchestră pentru un concert simfonic ce trece de la intensitatea lui Schumann și virtuozitatea lui Liszt la culorile sonore ale lui Hamish MacCunn și eleganța lui Hubert Parry.




