Articole Zile si Nopti Zile si Nopti 15/10/2017
Arhiva Zile si Nopti

Cupa României – Calificare în șaisprezecimi

Zile si Nopti De Zile si Nopti
Comentarii Cupa României – Calificare în șaisprezecimi Share Cupa României – Calificare în șaisprezecimi

Echipa sibiană FC Hermannstadt a câștigat cu Industria Galda, în turul 4 al Cupei României. FC Hermannstadt a condus cu 2-0 la pauză prin golurile marcate de Radu Necșulescu (min. 8) și Dan Roman (min. 45). Gazdele au redus din diferență în debutul reprizei secunde, prin Costea (min. 47). Rezultatul final a fost stabilit de Sabin Lupu, în minutul 89.

FC Hermannstadt ar putea întâlni, în șaisprezecimile de finală ale Cupei României, o echipă din Liga 1. „Sunt mulțumit pe alocuri de joc. Îi felicit pe jucătorii ce au evoluat astăzi, ne-am atins scopul. Ne dorim un parcurs cât mai lung în Cupă, fără a avea preferință asupra unui adversar din Liga 1” a declarat Alex Pelici la finalul meciului de la Galda.