Grupul austriac Our Ceasing Voice va concerta în data de 27 februarie în Club Control din Bucureşti.
Our Ceasing Voice au luat naştere în 2006, perioada în care şi-au consolidat soundul într-un amestec hipnotic între sonorităţile ambientale şi muzica post-rock. Versurile şi muzica trupei au ca subiect trecerea timpului, **a rănilor ce pot fi vindecate**, a momentelor în viaţa de care nu poţi scăpa.
Formaţia vine la Bucureşti pentru a-şi promova noul album inttulat **“That Day Last November”**, disc ce se bucura deja de aprecierile publicatiilor de specialitate.
Invitaţii speciali la acest eveniment este grupul bucureştean Valerinne, una din cele mai plăcute apariţii ale anului 2012 a căror album de debut le-a asigurat o expunere interesantă pe plan european plus o serie de apariţii live pe masură.
Evenimentul va începe la ora 20:00 iar **preţul unui bilet** este de 15 lei.